top of page

Ayder Yaylası bungalov evleri yılbaşı tatili için ilgi görüyor! Ayder Yaylası nerede ?

Güncelleme tarihi: 9 Haz

Rize’nin en popüler turizm noktalarından bir tanesi olan Ayder Yaylası, yılbaşında 4 gün sokağa çıkma yasağı için tatil planı yapanların ilk aklına gelen seçeneklerden bir tanesi oldu. Çok sayıda vatandaş, yeni yılı Karadeniz’in doğayla iç içe bungalov evlerinde geçirme planları yapıyor. Ayder Yaylası bungalov evleri gecelik fiyatları ise bin TL ile 2 bin TL arasında değişiyor. Peki, Ayder Yaylası nerede, hangi ilimizdedir? Ayder Yaylası nasıl gidilir?


Yemyeşil doğası, tertemiz havası ve benzersiz kültürüyle Ayder Yaylası, yılın her dönemi yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası oluyor. Turistlerin bölgeye akın ettiği dönemlerden bir tanesi de yılbaşı oldu. Üstelik pandemi endişesine rağmen, bölge yoğun ilgi görüyor. Uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilen tatilciler tarafından, yılbaşı tatili için koronavirüs kaygısından uzak bir ortamda ve doğayla iç içe yeni yıla girmek üzere Ayder Yaylası tercih ediliyor.AYDER YAYLASI NEREDE? Yayla, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinin 19 km güneydoğusunda yer alıyor. Ladin ve kayın ormanları ile kaplı olan yayla, 1350 m rakımda. Bölge, oldukça zengin bir bitki örtüsüne sahip. Üstelik vadi içinde Bulut, Aşıklar ve Gürgendibi şelaleleri de bulunuyor. Her daim yemyeşil bir görünüme sahip olan yayla adeta oksijen deposu olarak adlandırılıyor. Üstelik yayla içinden Kavron Deresi de akıyor.


AYDER YAYLASI BUNGALOV EVLERİ

Bölgede konaklamak isteyenler için çok sayıda seçenek bulunuyor. Yayla, özellikle yılbaşı tatili için plan yapanların ilk tercihlerinden bir tanesi oldu. DHA’nın haberine göre Ayder Yaylası’ndaki lüks bungalov evlerin geceliği çift kişi için bin TL ile 2 bin TL arasında değişiyor. Bölgedeki lüks ahşap otellerde 4 günlük tatil planlayanlar için ise çift olarak 3 bin TL’lik paket fiyatlar talep ediliyor. Jakuzili, iki katlı, şömineli ve ahşap evlerde ve otellerde izole bir tatil geçirmek isteyenler şimdiden rezervasyon yaptırıyor.AYDER YAYLASI NASIL GİDİLİR? Bölgeye farklı alternatifleri tercih ederek ulaşmak mümkün. Özel araçla gidecek olanların Karadeniz sahil yolunu kullanması gerekiyor. Rize’den yola çıkanlar ise 1 saatlik bir sürenin sonunda yaylaya kolayca ulaşabiliyor. Araçla seyahat ederken ilk olarak Ardeşen Fırtına Köprüsü geçiliyor, Ayder Kaplıcaları yönüne saparak Çamlıhemşin’e ulaşılıyor. Sonrasında bir 19 km daha yol gidildikten sonra yaylaya geliniyor. Bu süreçte Fırtına Vadisi geçiliyor ve araçlara eşsiz bir manzara eşlik ediyor. Bunun yanı sıra bölgeye uçakla da seyahat etmek mümkün. Bunun için Trabzon Havalimanı kullanılıyor. Havaalanından minibüsler veya Havaş kullanılarak Pazar ilçesine ulaşılıyor. İlçeden de Ayder veya Çamlıhemşin’e giden minibüsler sayesinde yolculuk sona eriyor.

AYDER YAYLASI’NDA YAPILACAKLAR Yaylada yılın her dönemi popüler olan farklı aktiviteler bulunuyor. Özellikle koronavirüs salgını sürecinde soğuk havalara karşı bağışıklığı güçlendirmek adına yılbaşı tatili için insanlar tarafından termal kaplıcalar tercih ediliyor. Bölgedeki termal su, dünyanın en kalitelilerinden olarak geçiyor ve şifa arayanlar tarafından büyük ilgi görüyor. Yılbaşında otellerde rezervasyon yaptıranlara seyahat izin belgesi niteliğindeki bir rezervasyon formu iletiliyor. Bu form polis noktalarında ibraz edildiğinde kısıtlamadan muaf olunuyor.101 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page